Hitta närmaste Bicomklinik

Allergikliniken Alingsås
Barbro Börjeson
Leg sjuksköterska, distriktssköterska, skolsköterska. 

Göteborgsvägen 14, 441 32 Alingsås
0709-95 09 66
barbro@allergiklinikenalingsas.se


Hälsa och Livskraft
Ingela Oscarsson
Leg sjuksköterska

Garvaregårdens klinik
Drottninggatan 24, 441 30 Alingsås
0793-048 900
ingela@halsaochlivskraft.se

Västra Värmlands Friskvård
Birgitta Encrantz

Parkgatan 20, 671 40 Arvika
0730-33 24 25
vvfriskvard@gmail.com

Mies Allergi & SPA

Mie Ehn
Åsgårdsvägen  23, Gaveln i Skogsbo
073-677 09 44
mieehn@hotmail.com

Sundakliniken i norr

Karin Johansson
0921-52552
karin@sundakliniken.se
Mårdvägen 16, 961 68 Boden

Allergikliniken i Borlänge

Dana Runsten
Sveagatan 15, 3 tr (Eureka Kiropraktik) 784 33 Borlänge
070-113 19 00
dana.runsten@gmail.com

Mai-Qi-Lis Akupunktur  & Massage

Majlis Carlsson

Magasinsgatan 10, 4 tr, 504 35 Borås
0708-29 45 10
majlishakan@hotmail.com

Karin’s Allergimottagning

Karin Brolin

Centrumhuset Djurås Torg, Gagnef
073-0234 137
karin@karins-allergimottagning.se

Allergikliniken Falkenberg

Isabella Gustafsson

Svärmarevägen 20, 311 72 Falkenberg
076-883 88 70
isabella@allergiklinikenfbg.se 

Harmony & Balance AB
Ulrika Ek

Kompanigatan 13, Falun
073-460 82 62
Ulrica@h-b.se


Själ och Hjärta, Pernillas praktik

Pernilla Pettersson
070-130 95 15

info@soul-heart.se

Lappland Recreation Center
Marianne Nilsson

Postgatan 5A, 982 31 Gällivare
070-526 78 72
helandekraft@msn.com 

Naturmedicinsk Praktik

Solveig Izzo

Tisboda 1, 814 93 Skutskär
0708-420 136
solveig@izzo.se 


Allergikliniken Gävle/Skutskär

Pirjo Medin
Norra Skeppargatan 22, 803 23 Gävle
070-111 21 14
pirjo@plmbalans.se 

HelhetCenter Phoxthor AB

Manda Phoxthor

Eklandagatan 6, 412 55 Göteborg
0709-26 42 63
info@halsoanalys.se



Fredsgatan 8, 302 46 Halmstad
035-12 22 77
holistisk@mail.com 


Allergokliniken

Elisabeth Josefsson
Planteringsvägen 20
252 28 Helsingborg
079 33 99 038

elisabeth.allergohbg@gmail.com

Allergi & Hälsomottagningen

Anna-Carin Berg

Hamngatan 45, 824 52 Hudiksvall
0650-311 22
info@brt.nu

Qi Ling-TCM

Carina Sehlgård

Gruvvägen 11 , 781 99 Idkerberget
072-3226127
qiling@hotmail.se

Ann-Maris Friskvård

Ann-Mari Andersson
Nystaden 1B, 952 61 Kalix
070-668 33 45
ann-mari@friskast.nu

Kittis Friskhus
Carina Kitti

Igelösa 102, 388 96 Hagby
073-6000 729
info@kittisfriskhus.se

Allerga
Markus Johansson

Verkstadsgatan 1, Kinna
0702-79 79 37
markus@allerga.se


Allergikliniken Västernorrland

Maria Wiberg
Kajvägen 21, 872 36 Kramfors
0612-13 007, 070-304 39 25
maria.wiberg@allergikliniken.se

Hela mig massage & Hälsa

Madelene Johansson
Klockaregårdsvägen 5
3305 96 Kulltorp 
070-598 37 66
helamigmassage@gmail.com

Allergimottagning

Ninni Josefsson
Vret Borgen 5, 340 10 Lidhult
073-203 50 29
ninni@allergikliniken.se

Må Väl till kropp och själ

Hällesåkersvägen 174, 437 92 Lindome

Allergikliniken Naturligt Sinne

Carina Siverstedt
Storgatan 68, 582 28 Linköping
carina@naturligtsinne.se
0703-33 40 24

YgareGöransson AB

Maria Ygare
Lilla Vintergatan 7, 827 31 Ljusdal 
070-3790750 
ygmiamaria@gmail.com

Allergimottagningen i Länghem

Therese Jalderyd Thorstenson

Hagagatan 2D, 514 44 Länghem 
0325/40809 
theresejt@gmail.com 

Flora friskvård

Marina Isaksson

Storgatan 11 C, Luleå
0920-187 99

marina.isaksson1@gmail.com


Kinesiologikliniken

Britta Abbing

Martin Ljungs gata 23, 973 42 Luleå
0920-21 13 41, 070-231 68 24
britta@abbing.nu 

Firma Althaea Alternativmedicin

Rolf Karlsson

Åskilje 208, 920 51 Gunnarn
070-605 33 93
rolf.karlsson@mail.se 

Allergi & Hälsokliniken

Ingrid Ingemansson
Tegnergatan 4 , 216 12 Limhamn
070-7133197

ingrid@halsokliniken.net

Acconsensum

Lars Nemeth

Ribersborgsvägen 14C, 217 53 Malmö
040-13 77 65
patient@bicom.se


Zbigniew Raczak

Ernst Ahlgrensgatan 3A, 217 59 Malmö
0705-54 88 38
brt@bioresonans.se 

HelhetsCentret Malung-Sälen

Louise Vilhelmsson

Magasingatan 1b, 78 235 Malung
070-28 29 653
louise@helhetscentret.se 

Life-butiken

Katarina Carltad
Storgatan 37, 571 31 Nässjö
0380-183 90 070- 194 97 24
katarina@piggabutiken.se 


Irene Bjöns
Uvbergsgatan 1
77732 Smedjebacken
smbhudochfot@hotmail.com076 4033733

Bicomharmoni
kontakt@bicomharmoni.se
0707602415

Vitacell AB

Lena Magnell
Turebergs allé 2, 191 62 Sollentuna
0735-200 125
info@vitacell.se

Allergikliniken

Laura Kirk Karlsson
c/o Naprapat Eva Bergman
Ektorpsvägen 4 131 47 Nacka
0731-816237
laurakirkkarlsson@outlook.com

Allergikliniken Tyresö

Margita du Puy
Bofinksvägen 22, 135 68 Tyresö
070-777 28 11
info@allergikliniken-tyreso.se

Sunwell Studios Strömstad

Helene Hagström
Norra Klevgatan 7, 452 30 Strömstad
0705-148876

Allergikliniken i Sunne

Maggie Mellword
Björkhagsvägen 4 A
070-091 69 59
maggie@allergiklinikenisunne.se

Karin Magnusson

Hammarbygatan 60, 754 24 Uppsala
072-801 56 01
entero.bioresonans@gmail.com

Allergikliniken
Mirre Gustafsson

Sandgärdsgatan 23, Växjö
070-666 86 11
mirre@allergikliniken.se


Hälsa & Livskraft
Willemo Carlsson
Jeanette Därth
010-330 03 44

Sandsgärdgatan 23, Växjö
info@halsaochlivskraft.se